Yyy...eee...
>>>>>>>>>> ZAPISZ SIĘ <<<<<<<<<<<
Komu z nas nie zdarzyło się zaciąć?
Pół biedy, jeśli było to podczas golenia.
Ale tak się zaciąć w pół zdania i nie móc z siebie wydobyć ni słowa?
Znacie to uczucie? Pewnie, każdy zna!
Mamy na to remedium!
Weźcie udział w projekcie „Yyy… eee…”!
3 weekendy w kwietniu:
- 2 wykłady – Jak mówić i jak nie mówić? Gdzie postawić przecinek? Dlaczego w języku polskim jest tyle zapożyczeń?
- Zajęcia logopedyczne – Czemu wszyscy mamy wady wymowy? Jak z nimi walczyć?
- Zajęcia aktorskie – Jak mówili mówcy, że przyciągali tłumy? Jak zinterpretować tekst, żeby każdy nas słuchał?
- Zajęcia z emisji i impostacji głosu – Jak opanować nasz głos? Jak oddychać, żeby się nie zmęczyć?
- Pokaz końcowy – Pokaż, co dały Ci warsztaty! Pokonaj tremę i pobaw się w mówcę! (23.04 o godz. 19:00 - pokaz będzie streamowany w social mediach DK Praga)
Dla kogo? Młodzież i młodzi dorośli (a w szczególności polecamy tegorocznym maturzystom)
Ilość miejsc: 30 (3 grupy po 10 osób)
Gdzie? Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13, Praga-Północ, Warszawa
>>>>>>>>>> ZAPISZ SIĘ <<<<<<<<<<<
Lub pod numerem: 507 808 470
Terminy:
2.04.2022 – 12:30 – 17:30
3.04.2022 – 10:00 – 13:30
9.04.2022 – 15:30 – 20:30
10.04.2022 - 10:00 – 13:30
23.04.2022 – 12:30 – 15:30 i 17:00-20:30
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - dodaj do ulubionych. Edycja 2022.
Katarzyna Niewiadomska - prowadząca wykłady oraz zajęcia logopedyczne
Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Czynna nauczycielka języka polskiego, który codziennie odkrywa polonistyczne piękno nie tylko przed swoimi Uczniami, których stara się zarazić poprawną polszczyzną, ale też przed samą sobą. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej niezwykle inspirująca, a możliwość przekazania swojej wiedzy i obserwacja rozwoju młodych ludzi daje poczucie spełnienia, staje się motywacją do poszukiwania nowych, ciekawych form nauczania, a także doskonalenia własnego warsztatu nauczycielskiego, by z każdym dniem stawać się coraz lepszym pedagogiem. W swoich podopiecznych stara się zaszczepić ciekawość odkrywania nowych rzeczy i zjawisk, by potrafili nie tylko zdobywać wiedzę, ale także wykorzystali ją na innych płaszczyznach, zarówno tych naukowych, jak i życiowych.
Mateusz Brodowski - prowadzący warsztaty aktorskie/zajęcia z przemówień słynnych mówców
Aktor- lalkarz, reżyser, edukator, animator kultury, Absolwent PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Doświadczenie teatralne i muzyczne zdobywał na scenach m.in. w Teatrze Lalki i Aktora “Kubuś”, Teatrze Powszechnym w Radomiu, czy w Warszawskiej Operze Kameralnej. Obecnie współpracuje ze Zdrojowym Teatrze Animacji oraz Teatrem Klinika Lalek występując na festiwalach w całej Europie. Prowadzi warsztaty aktorskie dla wszystkich grup wiekowych. Reżyser i pomysłodawca spektakli teatru dokumentalnego: "KORPO_racje" i "Męskie perspektywy miłości" , "Alternatywne życie, czyli traktat o snach" oraz reżyser i aktor w spektaklu "Baśń o Legendach Karkonoskich". W najnowszym projekcie "Pieśni Liczyrzepy" wyreżyserował dwa teledyski oraz zajął się koordynacją projektu.
Jacek Ornafa, prowadzący warsztaty z impostacji i emisji
Tenor liryczny, laureat konkursów wokalnych w Polsce i za granicą. Koncertował w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji, Łotwie i Polsce. Kreował role Vaška w Sprzedanej narzeczonej B. Smetany w Filharmonii Świętokrzyskiej (2018r., reż. Jitka Stokalska, dyr. Janusz Przybylski); Damazego w Strasznym dworze S. Moniuszki w Chicago (USA) (2017r., reż. Ryszard Cieśla, dyr. Wojciech Niewrzoł) oraz w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (2019r., reż. Ryszard Cieśla, dyr. Janusz Przybylski); Don Curzia w Weselu Figara Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej (2019r.), gdzie był również asystentem reżysera Grzegorza Chrapkiewicza, Kierownictwo muzyczne Piotr Sułkowski; Spiridione w Nocnym dzwonku G. Donizettiego (2021r., reż. Grzegorz Chrapkiewicz, dyr. Jakub Wnuk) W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej kreował rolę Schmidta w spektaklu "Werther" J. Masseneta (2020r, reż. W. Decker, S. Heinrichs, dyr. P. Fournille), gdzie śpiewał u boku Piotra Beczały.