Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
spotkanie
kiedy
od 17.12.2022 / Sobota / 12:00 do 17.12.2022 / Sobota / 21:00
gdzie
Pałacyk Konopackiego

ŚWIĘTA W PAŁACYKU KONOPACKIEGO

Zapraszamy 17 grudnia na specjalnie przygotowany program dla małych i dużych. Poczujcie przedsmak Świąt - w Pałacyku!

⇒ godz. 12:00 - „Herody”

Dziecięca Scena Teatralna

bilety po 10 zł na biletyna.pl

Na Podlasiu obok zwyczaju kolędowania z gwiazdą, chodziło się także w przebraniach różnych zwierząt i maszkar, chłodziło się także z kozą, a jeszcze nie tak dawno z szopką, która była małą scenką lalkową, w której grało się ręcznie wykonanymi kukiełkami. Inspirując się tradycją, świątecznymi zwyczajami, ludowymi kolędami, na podstawie autentycznego scenariusza z wioski Miłkowice-Maćki zrealizowaliśmy widowisko szopkowe pt. „Herody”.

Pomysł i realizacja: Mateusz Tymura

Lalki: Monika Kwiatkowska, Mateusz Tymura

Wykonanie: Mateusz Tymura

⇒ 13:00-16:00 - Rodzinne warsztaty świąteczne (wstęp wolny)

Zapraszamy do wspólnego przygotowywania naturalnych ozdób choinkowych, budowania retro zabawek i szopek, plecenia wianków z roślin zimozielonych, tworzenia kartek świątecznych metodą sitodruku,

a także wzięcia udziału w:
13:00-14:00 - Warsztatach Kulinarnych (obowiązują zapisy przez https://www.strefazajec.pl/course/view/id/43392)
14:30-15:30 - Warsztatach Kulinarnych (obowiązują zapisy przez https://www.strefazajec.pl/course/view/id/43393)

⇒ 15:00 - "Praskie Kolędowanie"
koncert świąteczny chórów Domu Kultury „Praga”

SENIORiTA i D-Tonacja zapraszają na wspólny koncert kolęd i piosenek świątecznych. Zaśpiewają utwory mniej i bardziej znane o tematyce Bożonarodzeniowej. 

SENIORiTĄ dyryguje Maria Augustyniak - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Od dziecka kształtowała swoje zdolności w wielu dziedzinach muzyki takich jak gra na skrzypach, fortepianie, organach, nauka harmonii, kontrapunktu, kompozycji a nawet akompaniamentu liturgicznego. Niezmiennie przez wszystkie lata Marii towarzyszył śpiew, samodzielny jak i zespołowy, co przerodziło się w pasję i sposób na życie. Jest obecnie dyrygentką siedmiu chórów w Warszawie i okolicach.

Janek Piotrowski, prowadzący D-Tonację, jest studentem Dyrygentury Chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Miłośnik zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej piszący własne utwory. Poza dyrygenturą jego pasją jest produkcja muzyczna. W pracy z zespołem najważniejsze jest dla niego, by każdy uczestnik czuł radość ze wspólnego tworzenia muzyki.

⇒ 19:00 - Kapela Batareja

Potańcówka pałacowa

bilety po 15 zł na biletyna.pl

Kapela powstała w 2017 roku w Białymstoku. Jej członkowie są zafascynowani muzyką tradycyjną z różnych stron Polski. Najczęściej sięgają jednak po repertuar jej wschodniej części – muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Zespół grał na wielu potańcówkach wiejskich, miejskich oraz imprezach plenerowych.

Kapela Batareja była gościem Centrum Kultury i Edukacji Polskiej PLUS w Brukseli grała także w Holandii w Europejskim Urzędzie Patentowym w Hadze. Zdobyła tytuł honorowy "Open_Slow 2018" podczas Festiwalu SlowFest w Supraślu oraz została laureatem konkursu Stara Tradycja na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2019 

Kapela wystąpi w składzie:

Mateusz Tymura – akordeon, śpiew, Zbyszek Rusiłowicz – cymbały huculskie, Julita Charytoniuk – baraban, bębenek obręczowy, śpiew oraz Ewa Karasińska (animacje taneczne)

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej