- Udostępnij
- Pliki do pobrania:
„Manifest Wiosenny”
„Manifest Wiosenny”, czyli kim byłem zanim zacząłem zgadzać się na system.
Inspiracją do spektaklu „Manifest Wiosenny”, którego twórcami są artyści ze Spiżarni Form Artystycznie Nieoczywistych, są dwa opowiadania Brunona Schulza – „Wiosna” i „Traktat o Manekinach albo wtóra księga rodzaju”.
„Manifest Wiosenny” to eksperymentalny spektakl teatralny, będący próbą ukazania, czym może być młodość i jakie może przybierać formy. Jest to manifest wiary w siłę kreatywności i własnych możliwości. Spektakl ukazuje, jak owa siła rezonuje ze światem współczesnym i tym wykreowanym przez autora.
A co myślimy, gdy słyszymy Schulz? Efemeryczność, pogoń za miłością, tęsknota za wielkimi emocjami, kreacja, kreatywność, ale też… skomplikowana forma. I to wszystko odnaleźć można w „Manifeście Wiosennym”, z jednym małym wyjątkiem – nie będzie to forma trudna w odbiorze, bo celem „Manifestu…” jest odczarowanie Schulza i ukazanie jego tekstów jako treści uniwersalnych, dających się przełożyć na obecnie otaczającą nas rzeczywistość. Spektakl to próba zaprezentowania twórczości autora w różnych konwencjach.
Nie pozostaje więc nic innego jak spotkać się z Schulzem twarzą twarz i doświadczyć „Manifestu Wiosennego” na własnej skórze.
Twórcy:
Mateusz Brodowski /reżyser, dramaturg, aktor/
Przemysław Piskozub /aktor, śpiewak/
Aleksandra Nowakowska /aktorka, choreografka/
Adam Potera /muzyka/
Bartek Puch /wizualizacje, kostiumy, scenografia/
Zuzanna Adamczyk /wizualizacje, kostiumy, scenografia/
Spektakl można zobaczyć 9 i 10 września o 19:00 w sali widowiskowej Pałacyku Konopackiego
Bilety dostępne na miejscu w gotówce w cenie 20 (ulgowy) i 25 zł (normalny) oraz na bilety24.pl: piątek, sobota.
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.