Uwaga: zmiana nr rachunku bankowego do opłat za zajęcia, wydarzenia i bilety:
Bank Pekao S.A
65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
rodzaj wydarzenia
Aktualności
kiedy
od 26.09.2020 / Sobota / 12:00 do 27.09.2020 / Niedziela / 20:00
gdzie
Nowa Praga
bilet
wstęp wolny

JESIENNE CUDA WIANKI

Nowa Praga, 26-27.09.2020, g. 12:00 – 18:00

wstęp wolny

„Jesienne Cuda Wianki” to kolejna odsłona festiwalu praskich sklepów vintage i antykwariatów. Wydarzenie popularyzujące Pragę wśród mieszkańców Warszawy i turystów odwiedzających stolicę oraz promujące kulturę vintage, a także ideę zero waste i less waste, odbędzie się w ostatni weekend września (26-27.09).

Organizatorzy „Jesiennych Cudów Wianków” w nadchodzący weekend  w godzinach 12:00 – 18:00 zapraszają na wyjątkowy spacer po Nowej Pradze, szlakiem “miejsc z klimatem” - lokalnych antykwariatów, sklepów vintage, zakładów rzemieślniczych, pracowni, galerii sztuki oraz klubokawiarni i restauracji. Będzie można poobcować ze wspaniałym wzornictwem XX wieku, zrobić zakupy w duchu less waste i w miłej atmosferze odkryć Nową Pragę. Pomocna okaże się specjalna mapka wydarzenia, dostępna on-line oraz w dystrybuowana w każdym z oznaczonych na niej miejsc. Na uczestników czekają specjalne atrakcje, promocje, konkursy oraz warsztaty.

Praga od zawsze przyciągała artystów i alternatywne inicjatywy. Powstały tu kultowe kluby, bary oraz galerie. Otwarcie drugiej linii metra tchnęło w nią życie, a okolica jest na nowo odkrywana przez mieszkańców Warszawy. W ostatnich latach, Nowa Praga stała się domem dla licznych antykwariatów i sklepów vintage, które współpracują ze sobą oraz innymi lokalnymi przedsiębiorcami i aktywistami, tworząc  Praskie Zagłębie Vintage. Efektem tej współpracy jest cykliczna impreza praskie “Cuda Wianki”, która kilka razy w roku ściąga setki spacerowiczów z całej Warszawy.

Głównym organizatorem „Jesiennych Cudów Wianków” na Nowej Pradze jest Look Inside, za którym stoją lokalni przedsiębiorcy - Marek Rykiel i Janek Rygiel, prowadzący dwa antykwariaty przy ulicy Wileńskiej oraz Muzeum Polskich Zegarów. Dzięki partnerstwu z PragaLAB w tej edycji szczególny nacisk zostanie położony na kwestie dziedzictwa niematerialnego oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ.

Wydarzenie jest organizowane zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

Jesiennie otworzą się lub wystawią:

Vintage: Belle Epoque, Look Inside, Moje Meble, Norm Core, Pies to też ktoś, Politura & Ska, Retrodom, Tutti Butti, Wileńska 29, Woda Sodowa, Vintage Kolektyw.

Pracownie, warsztaty: Nitro Instytut, Pracownia Otwarta Pana Szymona, Pracownia Zegarmistrzowska Stalowa 21.

Gastronomia: 4 Pokoje, Il Mijo, Punkt 77.

Galerie, muzea: Muzeum Polskich Zegarów, Pragaleria.

Patronem wydarzenia jest PragaLAB - jeden z sześciu eksperymentalnych laboratoriów (Cultural Heritage Labs) funkcjonujących w Europie w ramach projektu OpenHeritage.eu (projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 grant nr 776766). Celem projektu OpenHeritage jest poszukiwanie rozwiązań i proponowanie modeli adaptacji dziedzictwa materialnego i niematerialnego wpisującego się w założenia gospodarki zamkniętego obiegu (circular economy). W ramach działań w projekcie OpenHeritage PragaLAB udziela wsparcia merytorycznego i finansowego przedsiębiorcom funkcjonującym na Pradze-Północ, w tym Look Inside.

Honorowy Patronat: Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ

Patron: PragaLAB, w ramach europejskiego projektu OpenHeritage.eu finansowanego z programu Horyzont 2020

Partner: Dom Kultury Praga

Nasza strona używa „ciasteczek”. Dowiedz się więcej