- Udostępnij
- Pliki do pobrania:
Jan Jubaal Wasiński maluje na żywo w Muszli Koncertowej
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne z transmisją na żywo od 18:00 do 20:00 27 czerwca.
Bądźcie z nami online lub przyjdźcie do Parku Praskiego.
Jan Jubaal Wasiński stworzy improwizowane dzieło malarskie w ogromnym formacie na scenie Muszli Koncertowej w Parku Praskim. Inspiracją będzie dla niego dziki, pełen dźwięków natury set DJ-ski Janka Dąbrowskiego. Artystów przy pracy będzie można obserwować zarówno na żywo, jak i dzięki transmisji online na Facebooku Domu Kultury Praga. Obraz zostanie przekazany na aukcję charytatywną do PraGalerii, a dochód z jego sprzedaży wesprze działalność Fundacji Serce Miasta.
Jan Jubaal Wasiński - urodzony 9 listopada 1983 w Łodzi. Absolwent Państwowego Studium Technik Teatralnych i Filmowych w Łodzi (2004); dyplom z wyróżnieniem z tytułem technika realizacji widowisk teatralnych i filmowych. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (2009) – dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera oraz aneks w Pracowni Technik Sitodrukowych prof. Andrzeja Smoczyńskiego. Wielokrotny laureat w Konkursach im. Wł. Strzemińskiego dla studentów ASP w Łodzi , w tym laureat nagrody głównej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007) i przyznawanej w drodze plebiscytu, nagrody studentów (2008); Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007/2008). W latach 2008 - 2010 zatrudniony na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa prof. Ryszarda Hungera na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Od 2010 roku zaangażowany był w działania niezależnej galerii sztuki ulicznej MSWA/Tablica w Łodzi. Obecnie współtworzy studio sitodruku i pracownię plastyczną pod szyldem Mistrzowie Zmianowi. Organizuje warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych. Uczestniczy w wystawach, plenerach i projektach zbiorowych. Od 2012 roku asystent w pracowni Malarstwa i Rysunku prof. J. Chrabąszcza, na wydziale Tkaniny i Ubioru macierzystej uczelni. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, a także szeroko pojmowanej grafiki oraz rysunku i instalacji.
Pragaleria działa od marca 2015 roku i znajduje się na warszawskiej Pradze, niedaleko stacji Metro Dworzec Wileński. Profil galerii koncertuje się na szeroko pojętej sztuce współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem grafiki, zarówno w jej wydaniu cyfrowym, jak i tradycyjnym. Ten kierunek obrazują jej dwie pierwsze indywidualne wystawy: „1920 +” Jakuba Różalskiego – przykład malarstwa cyfrowego oraz „Akwaforta towarzyska” Kacpra Bożka – przykład użycia klasycznej techniki grafiki warsztatowej. W Pragalerii prezentowane są również wystawy malarstwa od streetartu, poprzez malarstwo figuratywne, aż do abstrakcji. Pragaleria jest miejscem organizacji regularnych aukcji dzieł sztuki współczesnej. Co dwa miesiące prezentowane są tu wystawy przedaukcyjne z cyklu Młoda Sztuka i Sztuka Aktualna, a także wystawy tematyczne m.in.: grafika cyfrowa, komiks streetart, ilustracja i fotografia. To pierwsza i jedyna galeria w Polsce prezentująca prace z kategorii game-development.
Fundacja Serce Miasta na Pragę wprowadziła się na przełomie lutego i marca. Pomagali od dawna, ale chcieli usystematyzować działalność, być bazą dla tych, którzy potrzebują pomocy. 215-metrowy lokal dało miasto, tuż obok wejścia na podwórko, gdzie w dawnych zabudowaniach Fabryki Wyrobów Gumowych Brage mieści się znane praskie zagłębie klubowe: Skład Butelek, Hydrozagadka, Chmury.
Link do transmisji pojawi się w wydarzeniu na FB.
Współorganizatorami wydarzenia są: Dom Kultury Praga, Pragaleria oraz Fundacja Serce Miasta.